„Koduj z Gigantami- CYBERBEZPIECZEŃSTWO” – warsztaty dla dzieci

Uprzejmie informujemy, że ruszyły zapisy bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami- CYBERBEZPIECZEŃSTWO”. Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Odbywają się w formie online od 3 do 25 września 2022 roku.

Akcję honorowym patronatem wspierają: Ośrodek Rozwoju Oświaty oraz NASK i Prezydenci Miast. Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która jest globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji .

Każdej edycji akcji „Koduj z Gigantami” przyświeca motyw przewodni. W tym roku zdecydowaliśmy się na cyberbezpieczeństwo. Skąd ten wybór? Po pierwsze zawsze najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo najmłodszych w Internecie, pokazanie im zagrożeń oraz sposobu reagowanie na nie. Po drugie – zwłaszcza dziś, gdy stajemy w obliczu dezinformacji w sieci oraz wzmożonych ataków hackerskich, ważne jest aby dzieci i młodzież miały tego świadomość i potrafiły je rozróżnić. (źródło: www.kodujzgigantami.pl)

Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie zarejestruje się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

KzG-PLAKAT-glowny-pion