„Dzień Głośnego Czytania”

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Najważniejszymi odbiorcami są dzieci. W naszej szkole dla uczniów klas najmłodszych bajki i baśnie czytała aktorka Teatru Animacji pani Katarzyna Morawska. Natomiast uczniowie klasy IIb wysłuchali treści opowiadania „Pięciopsiaczki” w trakcie wyprawy na basen. Czwartoklasiści uczestniczyli w akcji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Siódmoklasiści przeczytali młodszym koleżankom i kolegom fragment książki „Chatka Puchatka”. Pani Monika Cichoń przeprowadziła wśród słuchaczy quiz dotyczący przeczytanego tekstu. Wszyscy świetnie się bawili, a opuszczając aulę szkolną stwierdzili: „Musimy powtórzyć takie czytanie”.

Więcej multimediów, kliknij: TUTAJ