Wybory do SU 2020/21

Przedstawiamy kandydatów i ich propozycje 🙂

Maja Kot – 8S

Witajcie ! Jestem Maja Kot z klasy 8s i kandyduję na stanowisko przewodniczącej szkoły.

Na początku zacznę od tego ,, kto to jest przewodniczący szkoły” i jaką pełni rolę. Mimo, że wydaje się to proste , wielu z Was może nie znać jego rzeczywistej roli.
Przewodniczący szkoły- jest to osoba, która, w razie gdy potrzebujecie pomocy, nie wyśmieje Was. Wręcz przeciwnie, będzie starała się rozwiązać Wasz problem w spokojny i konstruktywny sposób-szukając kompromisu, bez krzyku, przedstawiając argumenty.

Uważam się za osobę, która jest gotowa spełnić to wymaganie. Domyślam się, że wiele osób składa wam taką deklarację…
Dlatego przyrzekam Wam, jeżeli przyjdziecie do mnie z problemem napewno Was nie odrzucę.
Przyszedł czas na kilka słów o mnie.

Jakie są moje zainteresowania?

Otóż mam ich wiele. Od najmłodszych lat uczęszczam na zajęcia tańca towarzyskiego i osiągam sukcesy. Gram na dwóch instrumentach: pianinie i gitarze basowej. Nieodłączną częścią mojego życia jest jazda konna oraz mój koń Baluzino.

Co bym zmieniła w naszej szkole ?

Przede wszystkim apelowałabym o działające spłuczki w toaletach. Przez rok mieszkałam w Warszawie i uczęszczałam tam do szkoły. To właśnie ona zainspirowała mnie do tego pomysłu, aby raz w miesiącu organizować ,,dzień przebrań”. Polega to na tym, że uczniowie przebierają/ubierają się w rzeczy o danej tematyce , np. ,,dzień różowych skarpetek”, ,,dzień kigurumi”. Samorząd szkolny będzie to kontrolował , a klasa z największą liczbą punktów na koniec roku zostanie nagrodzona.
Uważam, że kontakt między uczniami jest bardzo ważny, dlatego to Wy powinniście przedstawić nam swoje propozycje.

Jaki mam kontakt z pozostałymi kandydatkami?

Julia i Klaudia są moimi przyjaciółkami. Mimo, że kandydujemy na jedno stanowisko, nie wpływa to na nasze relacje.

Drodzy koledzy i koleżanki, mam nadzieję, że zdobędę Wasze poparcie.

Pamiętajcie, że Wasz głos jest decydujący. Wybierzcie mądrze, dziękuję.


Klaudia Popera – 8S

W wolnym czasie lubię czytać książki i rysować. Moją pasją jest fotografowanie i jazda konna. Chciałabym, żeby każdy w szkole miał się do kogo zwrócić z pomocą oraz żeby nie bał się o nią poprosić. Chciałabym również, żeby nowi uczniowie czuli się bezpiecznie i swobodnie w naszej szkole. Organizowanie różnego rodzaju akcji charytatywnych bardzo pomogłoby niektórym dzieciom. Jeśli któryś z uczniów miałby jakiś problem, może przyjść z tym do mnie, a ja postaram się mu pomóc.


Julia Ziomek – 8S

Cześć! Jestem Julka Ziomek z VIIIs.

Może mnie wszyscy  jeszcze nie znacie, ale ja znam wielu z Was, a z pewnością znam naszą szkołę – chodzę do niej dziewiąty rok.

Jaka jestem?

Lubię kiedy coś fajnego się dzieje i potrafię współdziałać z innymi. Mam swoje pasje np. jazda konna, podróżowanie, książki, które mnie inspirują.

Dlaczego startuję w wyborach do Samorządu Szkolnego?

Chciałabym, by w tym roku szkolnym, mimo ograniczeń związanych z COVID-19  działo się w SP 3 dobrze i ciekawie i chciałabym mieć na to wpływ.

 Mam oczywiście kilka propozycji.

Po pierwsze zależy mi, by zachęcić was do współpracy. Dlatego proponuję utworzenie Skrzynki Pomysłów- realnej i mailowej. Ma służyć dzieleniu się propozycjami dotyczącymi tego co możemy zorganizować w szkole.

Chciałabym  przeprowadzić sondaż ( ankietę) wśród uczniów: co lubisz w swojej szkole, a co chciałbyś zmienić?

Zamierzam współorganizować kilka akcji charytatywnych np.  na rzecz Schroniska Dla Zwierząt i poprzez fundację „ Na Ratunek …”  wspomóc poważnie chorujące dziecko z terenu Jeleniej Góry.

W ramach poznawania naszej pięknej okolicy chciałabym, by powstał w szkole Klub Podróżników przybliżający chętnym poprzez prelekcje i wycieczki uroki np. Karkonoszy, okolicznych zamków i pałaców…

Obserwując narastającą agresję zachęcałabym do udziału w kampanii przeciw przemocy.

Myślę zaproszeniu na spotkanie z klasami VI, VII i VIII osób wykonujących różnorodne, ciekawe zawody, by pomogli nam w naszych wyborach.  Może będą to spotkania np. w formie telekonferencji.

Przyszedł mi także do głowy pomysł plebiscytu – Nauczyciel Roku, co Wy na to?

To tylko kilka pomysłów, do ich realizacji potrzebuję Was. Wiem ,że mogę liczyć na moją klasę, a Was zapraszam.

Zależy mi na tym, by Samorząd pośredniczył w relacjach między uczniami, a Gronem  Pedagogicznym, byśmy czuli się w szkole pewnie, swobodnie.

Julia Ziomek


Marcel Raś – 8S

Mam na imię Marcel Raś chodzę do klasy 8s. Interesuje się elektroniką, grami, i sportem. W szkole chciałbym zmienić stosunek niektórych uczniów do siebie i do nauczycieli. W szkole powinno być więcej szacunku pomiędzy uczniami. Również chciałbym aby w szkole było więcej integracji.

Z poważaniem Marcel Raś