Szkolna wyprawa w nadmorskie klimaty

W sprzyjających okolicznościach przyrody słonecznego maja klasa 4a i 6b zwiedzały atrakcje Mielna i okolic. Walory edukacyjne wycieczki mieszały się z licznymi atrakcjami. Fotorelacja 🙂

Aquapark w Koszalinie był źródłem wielu radości. Pozwolił na relaks i integrację.

Wizyta w Ogrodach Hortulus dostarczyła licznych wrażeń estetycznych i sporą dawkę wiedzy przyrodniczej.

Zwiedzanie Koszalina po zmroku i Noc Muzeów umożliwiły poznanie historii polskiego wybrzeża. Był to także czas twórczych zajęć.

W Kołobrzegu ugościła nas Baza piracka, oferując korsarskie atrakcje przy dźwiękach szant.

Żywa lekcja wojennej historii w Kołobrzeskim Skansenie Morskim i zwiedzanie okrętu wojennego ORP Fala wzbudziły ciekawość wszystkich uczniów.

Podczas rejsu po otwartym morzu wypatrywaliśmy rozbitków i delfinów.

Nieodzownym punktem wycieczki był spacer po molo.

Liczyliśmy ilość schodów w latarni morskiej oraz podziwialiśmy eksponaty w muzeum minerałów.

Z dużą determinacją pokonywaliśmy kolejne kilometry zdobywając najbliższą miejscowość „Chłopy”, 16 ty południk geograficzny i Kanał Jamneński.

Wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek okazało się czasem snucia intrygujących opowieści.

Dyskotekowy szał poprzedzony był okresem gorączkowych przygotowań wymyślnych strojów.

Plażowanie w upalne dni urozmaicone zabawami i grami. Konkurs na rzeźbę z piasku wyzwolił dziecięcą kreatywność.

Wycieczka nad morze dostarczyła naszym dzieciom dużo pozytywnych wrażeń. Stała się czasem nawiązywania nowych relacji, szukania kompromisów podczas zabaw i nauki w grupie. Na długo pozostanie w pamięci uczestników.