Podsumowanie obchodów „Dnia Św. Patryka”

W zeszłą środę (13 marca) w naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji dnia św. Patryka zorganizowane przez nauczycieli języków obcych. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane na zielono. Każda klasa od IV do VIII wybrała kilka osób które tego dnia reprezentowały ich w trzech różnych konkurencjach za które można było zdobyć łącznie 30 punktów.

Pierwszą konkurencją był konkurs wiedzy, przeprowadzony przez Pana Krzysztofa Tomaszewskiego. Został on zrealizowany na wzór teleturnieju ‘Jeden z Dziesięciu’. Pytania oczywiście dotyczyły św. Patryka oraz obchodów jego dnia jednak pojawiły się również pytania z zagadnień kulturowych bądź językowych Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Pojedynek był niezwykle zacięty jednak ostatecznie triumfował uczeń klasy 6B, Aleksander Hochół.

Drugą i bezdyskusyjnie najpopularniejszą wśród uczniów konkurencją, był konkurs karaoke poprowadzony przez Pana Jana Dobrowolskiego. Reprezentanci klas pojedynczo lub w grupie śpiewali wybrane wcześniej przez siebie utwory w języku angielskim, podczas gdy klasy niemieckojęzyczne miały własną listę niemieckich utworów. Konkurs odbył się na auli co umożliwiło uczniom przyjście i dopingowanie swoich kolegów i koleżanek co stworzyło niepowtarzalną atmosferę. Ostatecznie najwięcej punktów, dziewięć na dziesięć, zdobyły ex aequo aż cztery klasy: 6A, 6B, 7S i 8B.

Należy tutaj również nadmienić, że scena była pięknie udekorowana w plakaty związane z dniem św. Patryka wykonane przez uczniów.

Ostatnią konkurencją był konkurs na najlepszy kapelusz skrzata. Tutaj niekwestionowanym faworytem oraz zwycięzcą został kapelusz wykonany przez uczennicę klasy 5B, Aleksandrę Waligórę. Ola postanowiła udekorować swój kapelusz wykorzystując do tego prawdziwy mech zebrany w lesie, ten oryginalny pomysł zdecydowanie zdobył serca jury.

Dzień zakończył się podsumowaniem punktów zdobytych przez poszczególne klasy. Zwycięzcą została klasa 6B która zdobyła aż 27 punktów na 30 możliwych. Na kolejnych miejscach na podium uplasowały się kolejno: klasa 8B z dorobkiem 23 punktów i klasa 6A która zdobyła 21 punktów. Członkowie trzech najlepszych klas otrzymali w nagrodę Niepytajki które mogą wykorzystać do końca obecnego roku szkolnego.

Gratulujemy zwycięzcom, oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz personelowi szkolnemu jak i reszcie osób które zaangażowały się przygotowania jak i pomoc w trakcie obchodów.

Były to pierwsze obchody dnia św. Patryka w historii naszej szkoły i wszystko wskazuje na to, biorąc pod uwagę niezwykle pozytywny odbiór, że nie były one ostatnie 🙂

Dziękujemy!