„Laboratoria Przyszłości” także u nas!

Nasza szkoła realizuje projekt „Laboratoria Przyszłości”. Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Misją „Laboratoriów Przyszłości” jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości: 102 541,50 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności naszych uczniów.

Dzięki otrzymanemu wsparciu nasza szkoła wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt: laptopy, drukarki 3D, mikrokontroler z wyposażeniem, kamerę, aparat fotograficzny, statyw fotograficzny, gimbal, zestaw klocków lego do robotyki, stół warsztatowy, taborety warsztatowe, wkrętarkę akumulatorową.

Sprzęt będzie wykorzystywany na zajęciach z informatyki, techniki, robotyki oraz kulinarnych. Na zajęcia kulinarne trafiły m.in. kuchenka elektryczna, lodówka i zestaw wyposażenia kuchennego.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań. Jednocześnie będą odkrywać ukryte talenty, rozwijać kompetencje przyszłości w zakresie nauk przyrodniczych, robotyki, technologii i inżynierii.