Finał Strefy Jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci w badmintonie

Lena Korkuś i Magdalena Kawka, uczennice klasy 6s i 5b reprezentując Szkołę Podstawową nr 3, triumfowały w Finale Strefy Jeleniogórskiej Igrzysk Dzieci w badmintonie w Szklarskiej Porębie. W swojej grupie wygrały z zespołem z Bolesławca i Krzeszowa, a w półfinale pokonały dziewczęta z Karpacza.

W finale ponownie zmierzyły się z dziewczętami z Bolesławca. Dzięki kapitalnej dyspozycji  oraz bardzo wysokim umiejętnościom technicznym  gładko pokonały przeciwniczki w stosunku 3:0, co w konsekwencji zaowocowało zajęciem zaszczytnego, pierwszego miejsca. Dzięki temu triumfowi Lena i Magda będą miały okazję uczestniczyć w finale dolnośląskim, który odbędzie się  we Wrocławiu i będzie przepustką do udziału w Mistrzostwach Polski 2023. Sukces możliwy był dzięki zaangażowaniu nauczyciela wychowania fizycznego naszej szkoły – Renaty Puluj.

Całej trójce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.