„Dzień głośnego czytania 2018”

28 września 2018 roku w całym kraju odbył się Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie mieli za zadanie przebrać się za postacie z bajek. Mogliśmy wysłuchać wiele ciekawych historii, poznać wspaniałych bohaterów.
Zrobiliśmy również ciekawe prace plastyczne, które oglądali nasi rodzice. W tym dniu odwiedziła nas również Pani Margaretta. Dzieci z uwagą słuchały czytanego przez nią opowiadania.
Każde z dzieci z okazji tego „święta książek” przyniosło z domu własną książkę, dzięki czemu mogliśmy posłuchać wielu wspaniałych historii i obejrzeć piękne ilustracje. Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze i zgodnie uważamy, że codzienne czytanie to wielka przyjemność i zachęcamy do tego każdego.


W ramach „Dnia Głośnego Czytania” Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas IV – VI fragmenty epopei narodowej „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza.

https://photos.app.goo.gl/VqzKELB6q81c36i19

W piątek, 28 września 2018r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania gościem klasy Ia była Pani Georginia Jośko z Książnicy Karkonoskiej. Było piękne, głośne czytanie, prezentacja bardzo ciekawych wydawnictw, zabawy z muzyką i samodzielne wędrówki w krainę wyobraźni za sprawą wspaniałych książek przywiezionych przez Panią Georginię. Dziękujemy!

https://photos.app.goo.gl/7qqdwuoyvWLmZdWe7

28 września 2018r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania gościem klasy Ic był pan Michał Kraiński. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przeczytanych fragmentów książki „Plastusiowy pamiętnik”.

https://photos.app.goo.gl/YWfNJg88xMfHig817

Klasę 3a odwiedzili w piątek 28.09.2018 r. cudowni goście tata Dominika oraz Ziutek Wieczorski z Muzycznego Radia i czytali nam książki. Bardzo serdecznie dziękujemy 😁

https://photos.app.goo.gl/LNRJbGT9sEXWsQ4W9

Klasa 1b także uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Głośnego Czytania. W tym dniu omawialiśmy nasza pierwszą lekturę, Plastusiowy Pamiętnik.
Było Głośne Czytanie w wykonaniu mamy Emilki i mamy Mikołaja, był quiz z nagrodami i lepienie Plastusia z plasteliny 🙂

https://photos.app.goo.gl/aTGZw8QMdFrxzDeS7

Przed wyjazdem na wycieczkę do Exploraparku klasy 3b i 4c wysłuchały fragment poematu Pana Tadeusza pt: „Ogród”, czytanego przez p. Konrada Sikorę – tatę ucznia z klasy 3b. Zapraszamy do oglądania zdjęć i filmu zamieszczonego poniżej 🙂