Dzieci „odkrywają niemiecki” – broszura dla rodziców

Drodzy Rodzice, zachęcamy do lektury broszury, która zawiera wskazówki, jak wspierać dzieci w nauce języka niemieckiego. Pokazuje też, dlaczego niemiecki jest językiem z perspektywami. Nasze dzieci mają coraz większą styczność z wielokulturowością i wielojęzycznością. Często pierwsze miejsce przypada w udziale językowi angielskiemu, który poprzez obcowanie z nowymi technologiami, automatycznie staje się częścią słownictwa dzieci. Dlatego warto podjąć wyzwanie i rozpocząć naukę języka niemieckiego, który będzie przydatny dla dzieci teraz i w przyszłości. Zwłaszcza w naszym rejonie przygranicznym, język niemiecki oferuje szereg możliwości.

broszuraJN

Dlaczego warto wybrać niemiecki jako język wiodący od I klasy ?

Wspieramy naukę języka niemieckiego z KINDER UNIWERSYTET

Szkoła Podstawowa nr 3 wspiera naukę języka niemieckiego korzystając z projektów Goethe-Institut. Niemiecki internetowy uniwersytet dziecięcy („Kinderuni”) jest adresowany do dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Obejmuje on trzy fakultety – człowiek, natura i technika – i umożliwia  dzieciom poznanie różnych dziedzin wiedzy i zaznajomienie się z językiem niemieckim w formie zabawy.

Projekt ten będzie realizowany od roku szkolnego 2021/22 w klasach I z wiodącym językiem niemieckim, między innymi w formie lekcji multimedialnych w pracowni informatycznej. Klasy niemieckojęzyczne będą miały możliwość „eksperymentowania” z językiem niemieckim na różnych platformach językowych oraz w dostosowanej sali językowej. Uczniowie starszych klas będą mieli możliwość poznawania kultury naszych sąsiadów poprzez obcowanie z żywym językiem. Planowane są wycieczki do Görlitz lub na jarmark bożonarodzeniowy do pięknego Drezna, ale także odkrywanie niemieckich śladów w naszej malowniczej okolicy.