„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci”

Od 2002 roku obchodzimy 25 listopada urodziny wszystkich pluszowych misiów. Nie od dziś wiadomo, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Ale czy tylko? Okazuje się, że nawet niektórzy dorośli do tej pory nie rozstali się z sentymentu ze swoim pierwszym pluszowym misiem.
I nieważne, że często już zniszczony, nadgryziony zębem czasu, najważniejsze, że jest, że zna nasze najskrytsze tajemnice i zawsze jest bliski naszemu sercu.

W naszej szkolnej bibliotece już po raz dziewiąty obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

W październiku ogłoszono konkurs literacko – plastyczny „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.” Konkurs przeznaczony był dla klas I – III. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej pracy plastycznej, literackiej lub plastyczno – literackiej przedstawiającej postać pluszaka, nawiązującej do tematu „Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci.” Uczestnicy konkursu wykonali prace wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, kolage, itp.). Na konkurs wpłynęły 103 prace. 20 listopada 2019 roku komisja konkursowa przyznała 11 nagród książkowych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pozostałe prace otrzymały dyplomy – wyróżnienia.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicach informacyjnych biblioteki szkolnej oraz specjalnej wystawie na III piętrze.

W związku z Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia zorganizowano w szkolnej bibliotece wystawę „Misiolandia”.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które przyniosły swoje ukochane misie na wystawę.