Dzień Języka Ojczystego 2019

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dzień ten został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku.

W Polsce obchodzony jest od 12 lat. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych grach, konkursach, zabawach i potyczkach związanych z umiejętnością prawidłowego i pięknego posługiwania się językiem polskim.

Najmłodsi uczniowie szkoły w klasach I-III przystąpili do konkursu pięknego, kaligraficznego pisania. Wszyscy z wielkim przejęciem i zaangażowaniem wykonywali prace pisemne.

Niektórzy wykazali się prawdziwym, kaligraficznym kunsztem. Mistrzami kaligrafii zostali – Mikołaj K. Magda K., Mikołaj S., Zofia Sz., Nicola B., Yelyzaveta S., Amelia W.

W klasach IV – VI p. przeprowadzono konkurs językowy. Poniżej przedstawiamy wyniki:

I miejsceZuzanna – kl. 6S – 30/37

II miejsceJulia – kl. 6 S – 26/37