Góral 2019

Regulamin zawodów: TUTAJ
Zgoda na udział dziecka w zawodach: TUTAJ

Podsumowanie

Dnia 25.05.2019 roku ( sobota) w  pięknych plenerach Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie przy ul. Bronisława Czecha 14 odbyła się IX edycja Zawodów Sportowych w Kolarstwie Górskim  „GÓRAL 2019”, w której wystartowało ok. 200 uczestników.

Organizatorami była Szkoła Podstawowa nr 3 w Jeleniej Górze i UKS ,,Kopernikus” .

Impreza sportowa, która integruje lokalne środowisko była świetną okazją do współzawodnictwa uczniów w różnych kategoriach wiekowych oraz ich rodziców . Wszyscy uczestnicy mieli okazję do świetnej zabawy w duchu sportowej walki .

foto: p. Krzysztof Tomaszewski

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się kategoria najmłodszych. Młodzi następcy Mai Włoszczowskiej przemierzali trasę wyścigu rywalizując między sobą, walcząc z własnymi słabościami. Dla starszych przygotowana była natomiast trasa bardziej wymagająca pod względem technicznym i wytrzymałościowym.

foto: p. Rafał Kruczkowski

Nagrodą główną zawodów  był voucher na tygodniowy pobyt dla 4 osób w Ośrodku Wypoczynkowym „Awilla” nad morzem oraz rower górski ufundowany przez Cieplickie Centrum Rowerowe.Impreza  objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka i Mai Włoszczowskiej – medalistki olimpijskiej w kolarstwie górskim.

Wyniki: TUTAJ