Obchodzimy „Dzień Bezpiecznego Internetu 2023”

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

Jak co roku bierzemy udział w akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Dbajmy o bezpieczeństwo w sieci każdego dnia. Poniżej przedstawiamy przydatne materiały edukacyjne, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mające na celu m.in. uświadomienie jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci i jak im zapobiegać. Zapraszamy do lektury 🙂

Materiały edukacyjne

Dzieci: https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-dzieci.html

Młodzież: https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-mlodziezy.html

Dorośli: https://www.saferinternet.pl/pakiety-edukacyjne/dla-doroslych.html

O DBI

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami konferencji są: Google Polska, Meta, Tik Tok oraz Librus.

Źródło: https://www.saferinternet.pl/

Więcej: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html