CodeWeek 2019

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły biorą udział w obchodach „Europejskiego Tygodnia Kodowania” (CodeWeek 2019).
W ramach zajęć informatycznych wykonują zadania i realizują projekty w dwóch obszarach, tj. godzina kodowania oraz kodowanie obrazów.

CodeWeek, cóż to takiego?

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Więcej zdjęć: TUTAJ
Więcej informacji dotyczących CodeWeek: TUTAJ